Tetra Pak ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları için el ele verdi

Tetra Pak içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri, Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin destekleriyle yeni sahipleri için yola çıktı.

Dünyanın lider gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Pak, sürdürülebilir bir dünya için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Pak içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak.

Her türlü hava şartına dayanacak şekilde imal edilen kedi ve köpek evleri ilk etapta Giresun, Muş ve İstanbul’da onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı bir yuvada geçirmesini sağlayacak.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Tetra Pak Orta Doğu & Afrika Sürdürülebilirlik Bölge Direktörü Volkan Aydeniz, “Tetra Pak olarak tüm iş süreçlerimizi sürdürülebilir bir dünya hedefiyle kurguluyoruz. Bu vizyon doğrultusunda içecek kartonu atıklarının geri dönüşümünü gerçekleştirerek ürettirdiğimiz kedi ve köpek evleriyle, sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımıza sığınacakları bir yuva sağladığımız için çok mutluyuz. Evlerimizin doğru noktalara yönlendirilmesi konusunda bize destek olan Bana Göz Kulak Ol Derneği’ ne projemize sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tetra Pak ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları için el ele verdi için yorumda bulun

    Tetra Pak ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları için el ele verdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tetra Pak ve Bana Göz Kulak Ol Derneği sokak hayvanları için el ele verdi için ilk yorumu yapabilirsin.