Judocular Bosna’dan madalya ile dönüyor

Judoda Kağıtsporlu sporcular Olimpiyat yolunda puan toplamaya başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Kocaeli’ni ve Türkiye’yi ulusal ve uluslararası arenalarda başarılar ile temsil etmeye devam ediyor. Şampiyon sporcular Bosna Hersek’te düzenlenen Avrupa Açık Judo turnuvasından başarı ile döndü.

335 SPORCU MÜCADELE ETTİ

12-13 Şubat tarihleri arasında Bosna Hersek’te yapılan ve 2024 Paris Olimpiyatlarına puan veren Avrupa Açık Judo turnuvasında Büyükşehir Kağıtspor’lu judocular 27 ülkeden 209 erkek, 146 kadın olmak üzere toplam 355 sporcunun katıldığı turnuvada mücadele etti.

KÜRSÜDE YER ALDILAR

Ay Yıldızlı forma ile milli takım adına turnuvada yer alan 10 sporcumuzdan +100 kilogramda Münir Ertuğ 2. olarak gümüş madalya, 48 kilogramda Merve Azak 3. olarak bronz madalya ile kürsüde yer aldı.

OLİMPİYAT YOLUNDA PUAN ALDILAR

Turnuvada 48 kilogramda mücadele eden Sıla Ersin 5., 52 kilogramda mücadele eden Yaren Kömürcü 7., 90 kilogramda mücadele eden Ömer Kemal Aydın 7. olarak Olimpiyat yolunda puan alan sporcular olmayı başardı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Judocular Bosna’dan madalya ile dönüyor için yorumda bulun

    Judocular Bosna’dan madalya ile dönüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Judocular Bosna’dan madalya ile dönüyor için ilk yorumu yapabilirsin.