İhsaniye – Yalakdere arasında ağaçlandırma devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karamürsel İhsaniye – Yalakdere mahalleleri arasında yol kenarlarına 272 adet ağaç dikti

Şehrin birçok noktasına park, bahçe, mesire alanı gibi yeşil alanlar kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ana güzergâh olarak kullanılan yolların çevresindeki yeşil alanları da düzenliyor. Bu kapsamda Karamürsel ilçesi İhsaniye – Yalakdere mahalleleri arasında 3,5 km uzunluğundaki yolun kenarında uygun olan noktalara 450 adet ağaç dikiliyor. Çalışmalar kapsamında 272’sinin dikimi yapıldı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çevre düzenleme çalışması devam ediyor.

TOPLAMDA 450 AĞAÇ DİKİLECEK

Karamürsel İhsaniye – Yalakdere mahalleleri arasında yer alan 3,5 km uzunluğundaki yol kenarında uygun alanlara 272 ağaç dikildi. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yol boyunca toplamda 450 adet ağaç dikimi yapacak. Dikilen ağaçlar ıhlamur, akçaağaç, çınar, dişbudak ve akasya türlerinden. Böylece hem yol kenarındaki dikenli otlardan kaynaklanan çirkin görüntü ortadan kaldırıldı, hem de bölge yeşil bir alana kavuşturuldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İhsaniye – Yalakdere arasında ağaçlandırma devam ediyor için yorumda bulun

    İhsaniye – Yalakdere arasında ağaçlandırma devam ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İhsaniye – Yalakdere arasında ağaçlandırma devam ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.