Böyle sevgi görülmedi!

Küçük Irmak doğum gününü sokak hayvanlarıyla kutladı!

“Doğum gününü bakım evindeki can dostlarla kutladı”

Lüleburgaz’da yaşayan Irmak Kasap, 8’inci yaş gününü arkadaşlarıyla birlikte Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ndeki sokak hayvanlarıyla kutladı. Yüreğindeki hayvan sevgisiyle duygulandıran Kasap, “Diğer çocuklara da şunu söylemek isterim: Gelin barınaktan kedi-köpek alın. Petşoplardan almayın” dedi. Öte yandan Irmak ve arkadaşları bakım evindeki sokak hayvanlarına kuru mama bağışlamayı da ihmal etmedi.

Lüleburgaz’da can dostlarla insan arasındaki sevginin güzel bir örneği yaşandı. İkinci sınıf öğrencisi Irmak Kasap, 8’inci yaş gününü sokak hayvanlarına bağışlamak istedi. Küçük kız bu durumu annesi Beste Burcu Kasap’a açtı. Anne Beste Burcu Kasap da durumu Lüleburgaz Belediyesi’ne bildirdi. Sevindiren durum karşısında Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz Pazar günü Geçici Hayvan Bakım Evi’nin kapılarını Irmak Kasap ve arkadaşlarına açmaya karar verdi.

“Doğum günümü hayvanlara hediye ettim”

Küçük Irmak, can dostları çok sevdiğini belirterek, “Bugün buraya hayvanlara bağış yapmak için geldik. Doğum günümü de ben hayvanlara hediye etmek istedim. Diğer çocuklara şunu söylemek isterim: gelin barınaktan kedi-köpek alın” dedi.

“Amacımız topluma duyarlı birey yetiştirmek”

Kızının içindeki hayvan sevgisinin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen anne Beste Burcu Kasap, “Her anne baba gibi ben de bugün burada bunca yıl verdiğimiz emeğin karşılığını görmekten çok mutluyum. Çünkü hepimiz gibi en büyük dileğimiz çocuklarımızın topluma duyarlı bireyler olarak yetişmesini sağlamaktı. Özellikle Irmak bana böyle bir fikri olduğunu söyleyince çok mutlu oldum. Tabi bugünümüzü de mümkün kılan ve bu kadar güzel bir mekanda patili dostlarımıza bakan belediyemize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu çok güzel bir duygu”

Irmak’ın öğrenim gördüğü okulun müdür yardımcısı Gizem Döş de öğrencisinin doğum gününü sokak hayvanlarına bağışlama düşüncesinin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Doğum günü için neler yapılması gerektiğini konuşurken ‘Ben can dostlarımızla bir proje planlamak istiyorum’ demiş. Bu çok güzel bir duygu. Açıkçası öğrencimizin hayvanlara karşı sevgisini onlara bir şeyler yaparak paylaşması çok güzel. Bizler de destek olmak için bugün burada bulunuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Böyle sevgi görülmedi! için yorumda bulun

    Böyle sevgi görülmedi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Böyle sevgi görülmedi! için ilk yorumu yapabilirsin.